TIRU jednym z partnerów głównych projektu ECO-MIASTO

W dniach 27-28 września mieliśmy przyjemność uczestniczyć w międzynarodowej konferencji INNOWACYJNE ECO-MIASTO podsumowującej szóstą edycję projektu ECO-MIASTO, którego byliśmy jednym z partnerów głównych. Podczas organizowanego przez Ambasadę Francji oraz Centrum UNEP/GRID Warszawa wydarzenia wręczyliśmy nagrodę w konkursie ECO-MIASTO w kategorii gospodarka o obiegu zamkniętym.

tiru

Ogólnopolski projekt ECO-MIASTO ma na celu popularyzację idei zrównoważonego rozwoju miast oraz wyróżnienie tych z nich, które wdrażają najbardziej proekologiczne rozwiązania. To już szósta edycja konkursu, w której uczestniczyć mogą miasta i związki gminne. Wyróżnienia przyznawane są w pięciu kategoriach: mobilność zrównoważona, gospodarka wodna, efektywność energetyczna budynków, zieleń a powietrze oraz gospodarka o obiegu zamkniętym. TIRU wraz z DK Energy ufundowało nagrodę dla zwycięzkiego miasta i gminy w ostatniej z kategorii – w tym roku były to Radzyń Podlaski i Białystok. Wyróznienia odebrali Piotr Tarnowski, Inspektor Wydziału Zarządzania Mieniem Komunalnym Urzędu Miasta Radzyń Podlaski oraz Ewa Kułakowska, Zastępca Dyrektora Departamentu Gospodarki Komunalnej Urzędu Miejskiego w Białymstoku. Nagrodą jest wizyta studyjna w obiektach Dalkii i TIRU we Francji, będących przykładem dobrych praktyk w dziedzinie gospodarki obiegu zamkniętego.

Udział w konferencji, odbywającej się w Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej był również okazją do wymiany doświadczeń i poznania dobrych praktyk w obszarze zrównoważonego rozwoju. Z ramienia TIRU w wydarzeniu uczestniczyli Barthélémy Fourment, Dyrektor projektu, Kierownik ds. rozwoju międzynarodowego w Grupie TIRU oraz Andrzej Bednarz, Dyrektor projektów na Polskę.