Zoom na

Filter
tiru

TIRU jednym z partnerów głównych projektu ECO-MIASTO

W dniach 27-28 września mieliśmy przyjemność uczestniczyć w międzynarodowej konferencji INNOWACYJNE ECO-MIASTO podsumowującej szóstą edycję projektu ECO-MIASTO, którego byliśmy jednym z partnerów głównych. Podczas organizowanego przez Ambasadę Francji oraz Centrum UNEP/GRID Warszawa wydarzenia wręczyliśmy nagrodę w konkursie ECO-MIASTO w kategorii gospodarka o obiegu zamkniętym.

konferencja

TIRU na 22. Międzynarodowej Konferencji Kompleksowa gospodarka odpadami

W dniach 4-6 września uczestniczyliśmy w 22. Międzynarodowej Konferencji Kompleksowa gospodarka odpadami. Odbywające się w Krakowie wydarzenie to jedna z najważniejszych w Polsce imprez poświęconych branży gospodarowania odpadami.

tiru

Technologia DRANCO-OWS we współpracy z TIRU

Od 2000 roku TIRU wspomaga swoją wiedzą regiony stawiające na odzysk biologiczny, tak pod względem projektowania i budowy, jak eksploatacji. To prawdziwy atut, który wyróżnia tę wykorzystującą różne technologie filię firmy Dalkia. TIRU jest wyłącznym partnerem OWS w zakresie technologii DRANCO (biotechnologicznego procesu fermentacji beztlenowej na sucho) we Francji. Współpraca ta dotyczy teraz także Polski.

5a25f47-2684-400x-PH120102STJ.jpeg

TIRU przetwarza bioodpady w północnej Francji

W Calais, TIRU eksploatuje zakład metanizacji, który przekształca odpady zielone i organiczną część odpadów komunalnych w gaz, energię elektryczną i kompost.

940x500-5a20aaf-9194-MM_3337.jpeg

Dwa świetne przykłady realizacji TIRU i metanizacji DRANCO

W centralnej Francji TIRU eksploatuje dwa zakłady sortowania - metanizacji - kompostowania z zastosowaniem procesu fermentacji suchej DRANCO (Dry Anaerobic Composting).

oscillating

TIRU, projektowanie, budowa i eksploatacja zakładów produkcyjnych

Firma TIRU posiada kompetencje w trzech obszarach: projektowanie-budowa-eksploatacja zakładów przetwarzania odpadów.

Osiągnięcia zakładu Isséane

Isséane: nowoczesny zakład odzysku energetycznego w Issy-les-Moulineaux

Uruchomiony w 2007 roku Isséane jest zakładem odzysku energetycznego odpadów komunalnych należącym do SYCTOM i użytkowanym/eksploatowanym przez TIRU. Jego siedziba znajduje się w Issy-les-Moulineaux. Zakład ma podwójne cele: eliminację odpadów i produkcję lokalnej energii pozwalającej na korzystanie przez mieszkańców z miejskiej sieci ciepłowniczej i energii elektrycznej.